بسم الله الرحمن الرحیم

ویدئوهای رایگان دوره +A

جلسه 14: مبحث RAM بخش 5:
یافتن مشخصات رم، XMP Profile و...

آموزش A+، جلسه 14: مبحث RAM بخش 5: یافتن مشخصات رم، XMP Profile و…

CompTIA A+ Logo

مدرس:

سعید دارش

teacher logo

زمان جلسه: 32:01

timer logo

محتویات ارائه شده در این جلسه:

A+ Part 14: RAM – Specification and XMP Profile  – Free

در جلسه چهاردهم از دوره آموزشی A+ (دوره A+) به این موضوعات می پردازیم: روش یافتن مشخصات دقیق RAM سیستم، دفترچه مادربرد، XMP Profile، Server RAM و…

به صورت پیش فرض از طریق Windows نمی توان به راحتی اطلاعات جامع و کاملی از مشخصات RAM های سیستم به دست آورد. در این جلسه با چند برنامه کاربردی و جالب، برای یافتن مشخصات RAM، آشنا خواهیم شد.

با مفهوم SPD و پروفایل XMP در RAM آشنا خواهیم شد و متوجه می شویم که چرا وقتی RAM با فرکانس 3400 می خریم و آن روی سیستم قرار می‌دهیم، به ما فرکانس 2400 را نشان می دهد و راهکار برطرف کردن این مشکل را هم بررسی خواهیم کرد.

در ادامه روش خواندن دفترچه Motherboard و Laptop را خواهم فهمید تا متوجه بشویم که Motherboard ما از چه نوع RAM هایی با چه سرعت ها و تکنولوژی های پشتیبانی می کند.

در ادامه به موضوع RAM ها و مشخصات آن در Server ها خواهیم پرداخت.

به مشخصات CPU ها در موضوع پشتیبانی از RAM ها خواهیم پرداخت چون CPU مورد استفاده در سیستم ما باید بتواند از RAM های ما پشتیبانی کند.

در ادامه اشاره ای هم به موضوع Overclock در قطعه RAM خواهیم داشت.

در نهایت با ابزار Crucial System Scanner آشنا خواهیم شد.

 

دوره A+ چیست و چه کاربردی دارد؟

اولین دوره برای آشنایی با دنیای کامپیوتر دوره ی A+ هست. در این دوره با این پیش فرض شروع می کنیم که مخاطب با دنیای کامپیوتر آشنایی ندارد و از صفر تا کسب درآمد در بازار کار، افراد را آماده می کنیم. (سخت افزار، نرم افزار، شبکه، امنیت و…) دوره A+، پیش نیاز تمام دوره های دنیای کامپیوتر است و دروازه ورود به دنیای کامپیوتر محسوب می شود. 

0 0 votes
رتبه بندی مقاله
Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
همه نظرها را نشان بده
0
Would love your thoughts, please comment.x